A Telex megfejtette, miért nyeri a Fidesz sorra a választásokat
Ha valaki felelősen szeretne kormányozni, akkor az lenne a minimum, hogy legalább megértse az elmúlt évek gazdaságpolitikai sikerét.
Áll a bál Szigetszentmiklóson, miután a baloldali pártok nekimentek az MMM-es polgármesternek. Nagy Jánost azzal vádolják, összefogott a Fidesszel, hogy kiszorítsák őket a bizottságokból. Utóbbi még akár stimmelhet is, előbbit viszont már a számok is cáfolják.
Továbbra sem csitulnak a kedélyek Szigetszentmiklóson, ahol a 2019-es önkormányzati választások után szinte először bomlott fel a baloldali összefogás. Erről bővebben IDE, illetve IDE kattintva olvashatnak többet.
Nagy János, a Mindenki Magyarországa Mozgalommal szimpatizáló polgármester és volt helyettese, a DK-s Jószai Attila közötti ellentét legújabb állomása egy, a Gyurcsány-párt által kiadott közlemény, ebben kifejtik:
Szigetszentmiklós MMM-es polgármestere a kormánypártokkal összejátszva puccsolta meg az ellenzéket.”
Történt ugyanis, hogy a Pest megyei település legutóbbi képviselő-testületi ülésén mások mellett arról született döntés, hogy kilencről hatra csökkentik az önkormányzati bizottságok számát. Az erről szóló előterjesztésre igennel voksolt Nagy mellet az LMP-s hátterű Jaksa-Ladányi Emma alpolgármester, a jobbikos Lupa János, illetve a kormánypártok képviselői.
Vántsa Botond fideszes frakcióvezető évek óta bírálta a baloldali városvezetést, hogy a választások után szinte azonnal növelték a bizottságok számát. „Az energiaárak növekedése minden korábbinál nagyobb takarékosságra int mindenkit. Ilyenkor nem lehet szó olyan tisztségek vagy bizottságok fenntartásáról, amelyek igazából semmit sem tesznek hozzá a város működéséhez, ellenben rengeteg pénzébe kerülnek az adófizetőknek” – nyilatkozta a testületi után a Szigetszentmiklós Ma Facebook-oldalnak a kormánypárti politikus.
A Gyurcsány-párt a bizottságok átszabását viszont úgy fordította le, Szigetszentmiklós megszűnt szabad városnak lenni, mivel a polgármester a Fidesszel együttműködve eltávolította „azokat az ellenzékieket, akiknek mandátumát köszönheti és akik szívvel-lélekkel városunk fejlődését szolgálják”.
Hozzá kell tenni, a kormánypártoknak
Ahogy korábban, úgy jelenleg is minden bizottságban az ellenzéki képviselők vannak többségben, magyarán, ha csupán a számokat nézzük, Nagy és Jószai embereinek is megvannak, megmaradtak a pozíciói.
De nem csak a kormánypártokkal van gondja a Gyurcsány-pártnak. Az egyetlen szocialista képviselő, Ladányi Sándor is árulónak lett bélyegezve, aki szavazata mellett nevét is adta a változtatásoknak, ő lett a gazdasági bizottság elnöke. (A testületi voksolást megelőzően is töltött be ilyen pozíciót – a szerk.) Az MSZP utóbbi lépésre úgy reagált, elhatárolódnak a politikustól és megvonják tőle a bizalmat, mivel nem tájékoztatta miklósi szervezetüket a készülő nagy horderejű várospolitikai döntésről.
Amiről egyébként a Márki-Zay Péterrel rendkívül jó kapcsolatot ápoló polgármester azt írta közösségi oldalán, gazdasági helyzetük miatt már tavasszal kezdeményezte, hogy vizsgálják felül, szükséges-e 99 (!) bizottsági hely a hatékony döntéshozatalhoz, így a 9 bizottság 6-ra való csökkentését, ezáltal 68-ra csökkenne a döntések előkészítésében résztvevők száma.
Nagy Jószainak címezve is közölte, egyetlen párt sem tudja ráerőltetni az akaratát a többire, „vannak akik ezt megértették, de vannak akik ezt nem tudják elfogadni”. Az újonnan fennálló bizottságokban az ellenzéki képviselők maradtak többségben – tette hozzá, kiemelve, hogy az egyetlen momentumos képviselő, Gyurcsik József három bizottságban is szerepet kapott és 2 külsős képviselőjük továbbra is van.
Nyitókép: Facebook